RADIOBUS

braca

PRIJAVA ZA 100 EVRA OD DANAS I TELEFONOM

petak, 15 maj 2020 09:37 Objavljeno u DRUŠTVO

eurosSvi punoletni državljani Republike Srbije, koji imaju važeću ličnu kartu i prebivalište u našoj zemlji, mogu od danas da se prijave za pomoći države od 100 evra i putem telefona. Call centar otvoren je u ponoć, a broj je 0800 101 100.

Prilikom podnošenja prijave građani dostavljaju sledeće podatke: jedinstveni matični broj građanina (JMBG), registarski broj važeće lične karte, naziv banke kod koje je otvoren ili će biti otvoren račun na koji se uplaćuje jednokratna novčana pomoć. U kontakt – centru će građani imati priliku da čuju automatski nasnimljen glas, kome će moći da ostave svoje podatke. Matični broj i broj lične karte građani mogu unositi koristeći brojeve telefonske tastature, a ime banke će izgovarati ili birati pritiskom na taster

Pomoć od 100 evra penzioneri i građani koji primaju socijalnu pomoć dobijaju po automatizmu i bez prijavljivanja. Vlada Srbije će im tu pomoć danas uplatiti. Iz Ministarstva finansija upozoravaju da sugrađani stariji od 65 godina, ako nisu primaoci penzija, moraju sami da se prijave, jer im novac neće leći automatski. Isto važi i za državljane koji su rođeni u Srbiji, imaju prebivalište u našoj zemlji, a radili su i primaju penziju iz inostranstva.

Podsetimo, u sredu 13. maja počelo je prijavljivanje elektronskim putem, preko portala Uprave za trezor, na adresi idp.trezor.gov.rs. Do sada se prijavilo oko 3 miliona građana.

Isplata jednokratne novčane pomoći od 100 evra uređena je Uredbom o formiranju privremenog registra i načinu uplate jednokratne novčane pomoći svim punoletnim državljanima RS u cilju smanjivanja negativnih efekata prouzrokovanih pandemijom bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-COV-2, koja je dana 24. aprila 2020. godine usvojena na sednici Vlade Republike Srbije, a istog dana stupila na snagu.

NSZ-latNakon završetka vanrednog stanja, Nacionalna služba za zapošljavanje prilagodila je svoj rad novonastalim okolnostima, kako bi na što efikasniji način izašla u susret korisnicima usluga.

Lica koja traže zaposlenje, od ponedeljka 11.maja 2020. godine, mogu elektronskim putem da:

Izvrše prvu prijavu na evidenciju;

Podnesu zahtev za ostvarivanje prava na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti;

Podnesu zahtev za izdavanje uverenja iz evidencije o nezaposlenosti;

Završe obuku „Put do uspešnog preduzetnika“.

Poslodavci imaju mogućnost da elektronskim putem:

Dostave prijave potrebe za zapošljavanjem;

Podnesu zahteve za učešće u programima aktivne politike zapošljavanja;

Podnesu zahtev za izdavanje mišljenja na Program rešavanja viška zaposlenih;

Podnesu zahtev za izdavanje dozvole za rad stranca.

Svi tražioci zaposlenja kojima je zakazano redovno javljanje u zakonski predviđenim rokovima biće obavešteni od strane zaposlenih u nadležnim filijalama NSZ o narednom zakazanom terminu za javljanje, elektronskim putem ili putem telefona. Neposredan prijem klijenata, obavljaće se isključivo u situacijama kada ne postoji mogućnost podnošenja zahteva elektronskim putem i u oblastima rada gde je neposredna komunikacija neophodna, i to uz obaveznu primenu i poštovanje svih propisanih epidemioloških mera.Informacije o radu Nacionalne službe za zapošljavanje dostupne su na sajtu nsz.gov.rs .

PROJEKAT "BleibZuHause" (“OstaniKodKuće")

ponedeljak, 04 maj 2020 07:08 Objavljeno u OBRAZOVANjE

BelubzuHauseUčenici drugog odeljenja petog razreda kovinske „Zmajeve“škole su na svoju inicijativu, a uz pomoć i podršku svog odeljenjskog starešine, nastavnice nemačkog jezika, napravili mini-projekat u vidu kratkog muzičkog videa na temu "BleibZuHause" ("OstaniKodKuće").

„Ideja učenika bila je da se pruži podrška svima koji učestvuju u procesu nastave na daljinu - učenicima, nastavnicima, roditeljima. Đaci su fotografisali kako provode dane karantina i time dali ideje kako se kreativno i konstruktivno može provesti vreme kod kuće. Uz fotografiju, pisali su i kratke poruke na dva jezika, srpskom i nemačkom. Za montažu videa zaslužna je Ines Radić“, kaže nastavnica nemačkog jezika Miona Gvozdenović.

Tekst i fotografija: Dejan Kreculj, nastavnik ,,Zmajeve” škole

Video možete pronaći na linku: http://www.zmajkovin.edu.rs/images/videos/BleibZuHause.mp4

pijacnidanKovinska pijaca neće biti otvorena u petak, već u četvrtak 30.aprila. Dnevni zakup tezgi neće biti naplaćen. Smeće će se iznositi u Kovinu i Bavaništu, po ustaljenom rasporedu, saopštili su iz JP ,,Kovinski Komunalac“.

Direktor JP ,,Kovinski Komunalac“, Dragoslav Jeremić, izjavio je da se kovinsko groblje zatvara u 16h. 

Prema kalendaru o državnim praznicima, 1.i 2.maj praznuju se kao neradni, pa tih dana ne rade državne ustanove, Pošta, banke. Ove godine situacije je malo drugačija, zbog pandemije. Još uvek se čeka odluka o zabrani kretanja koja je ranije najavljena u četvrtak od 18h do ponedeljka u 5h. Prema pisanju drugih medija danas će biti objavljeno koliko će trajati policijski čas za prvomajske praznike.

93702707 531385071100536 2353183508844773376 nVlada RS donela je odluku da se od danas dozvoli rad frizerskih i kozmetičkih salona, fitnes klubovima i teretanama, salonima za masažu i drugih usluga nege. Penzionerima je omogućen izlazak od 18h na sat vremena svakog dana 600 metara od mesta prebivališta. Dr Predrag Kon najavio je i da od 27.aprila počinje rad međugradskog saobraćaja.

Svi zaposleni moraju obavljati svoje delatnosti uz korišćenje zaštitne opreme - maske, rukavice, dezinfekciona sredstva. Pojedini objekti, poput teretana i fitnes centara, usled prirode delatnosti, moraju biti dodatno dezinfikovani i posebnim protokolima urediti način rada, vodeći računa o socijalnoj distanci i broju ljudi unutar objekta. Preporučeno je da se zbog ograničenja broja ljudi, delatnost u ovim objektima obavlja samo po principu zakazivanja termina, kako bi se izbeglo okupljanje većeg broja ljudi u zatvorenom prostoru. Stariji od 65 godina moći će da odlaze u šetnju u trajanju od jednog sata - od 18 časova do 1h do 600 metara od mesta boravišta.

Pored navedenih mera prevencije koje se odnose na sprečavanje širenja zarazne bolesti COVID-19 dok traje vanredno stanje proglašeno u Republici Srbiji, Vlada odlukom može odrediti i druge mere zaštite, ako to zahteva epidemiološka situacija. Instrukciju Kriznog štab za suzbijanje zarazne bolesti COVID – 19 za rad teretana i fitnes klubova u primeni mera prevencije, sprečavanje širenja i smanjenja rizika bolesti COVID-19 u oblasti rekreativnog sporta

1. Na vidnom mestu obavezno moraju biti istaknuta pravila ponašanja za zaposlene i korisnike usluga kluba, kao i Pravilnik o ponašanju zaposlenih i korisnika fitnes klubova i bezbednoj upotrebi opreme i rekvizita Saveza za rekreaciju i fitnes,

2. Na ulazu u klub mora biti instalirana dezo barijera,

3. Prilikom otvaranja i zatvaranja kluba, odnosno na početku i kraju radnog dana dobro provetriti sve prostorije i dezinfikovati sve radne površine, opremu, sprave i druge rekvizita za vežbanje, kao i pod kluba. U toku radnog dana provetravati sve prostorije što češće,

4. Prilikom svakog ulaska zaposlenih, odnosno ulaska korisnika mora se vršiti dezinfekcija ruku sa preparatom na bazi 70% alkohola,

5. Svi zaposleni moraju nostiti ličnu zaštitnu opremu, odnosno zaštitnu masku i zaštitne rukavice tokom celokupnog radnog vremena,

6. Korisnici usluga moraju koristiti sopstvene peškire i druga sredstva lične higijene,

7. Korisnici usluga moraju unapred zakazati termin za korišćenje usluga kluba telefonom, mobilnim telefonom ili elektronskom poštom,

8. Korišćenje zajedničkih, pomoćnih prostorija, kao što su kafe kuhinje, svlačionice, tuš kabine i sl. moguće je samo ukoliko postoji mogućnost da se nakon svakog korišćenja izvrši dezinfekcija te prostorije,

9. Raspored opreme, sprava i drugih rekvizita za vežbanje, odnosno organizacija vežbanja mora biti takva da u svakom momentu između vežbača bude fizička udaljenost od najmanje 2 metra, odnosno 10 metara kvadratnih po vežbaču,

10. Oprema, sprave i rekviziti za vežbanje se moraju dezinfikovati nakon svake upotrebe,

11. U slučaju sumnje da neko od zaposlenih ima simptome zarazne bolesti COVID-19, (povišena temperatura i jedan od znakova i simptoma - kašalj, kratkoća daha i otežano disanje) odgovorno lice kluba dužno je da, bez odlaganja udalji zaposlenog iz prostorija kluba, sa preporukom da se odmah javi nadležnom domu zdravlja - COVID ambulanti,

12. U slučaju da neko od korisnika usluga ima simptome zarazne bolesti COVID-19, (povišena temperatura i jedan od znakova i simptoma - kašalj, kratkoća daha i otežano disanje), zaposleni i/ili odgovorno lice kluba dužni su da upozore korisnika i da ga zamole da napusti prostorije kluba, sa preporukom da se odmah javi nadležnom domu zdravlja - COVID ambulanti,

Instrukciju Kriznog štab za suzbijanje zarazne bolesti COVID – 19 za rad kozmetičkih i frizerskih salona u primeni mera prevencije, sprečavanje širenja i smanjenja rizika bolesti COVID-19

1. Na vidnom mestu obavezno moraju biti istaknuta pravila ponašanja za zaposlene i korisnike usluga (nošenje zaštitne opreme, fizička distanca, obavezna dezinfekcija ruku prilikom ulaska u salon, obavezna dezinfekcija obuće pri ulasku u salon)

2. Na ulazu u salon mora biti instalirana dezo barijera (podmetač natopljen dezinfekcionim sredstvom - hlornim preparatima, preparatima na bazi alkohola sa minimalno 70% alkohola ili drugim dezinfekcionim sredstvom)

3. Prilikom otvaranja i zatvaranja salona, dobro provetriti sve prostorije i dezinfikovati sve radne površine, kao i pod salona. U toku radnog dana provetravati sve prostorije što češće,

4. Prilikom svakog ulaska zaposlenih ili korisnika mora se vršiti dezinfekcija ruku sa preparatom na bazi od minimalno 70% alkohola,

5. Korisnici usluga moraju unapred zakazati termin za korišćenje usluga salona telefonom, mobilnim telefonom ili elektronskom poštom,

6. U salonu može boraviti ograničen broj korisnika, tako da razdaljina između dva korisnika bude minimum 2 metra (koristiti svaku drugu stolicu i sl),

7. Prilikom rada sa korisnicima, obavezno je nošenje zaštitne maske i rukavica,

8. Prilikom pružanja usluga higijenske nege i ulepšavanja lica i tela, kao i nemedicinskih estetskih intervencija kojima se narušava integritet kože odgovorna lica salona dužna su da obezbede da se te usluge pružaju pod uslovima i na način kojim se sprečava pojava i prenošenje bolesti, a ukoliko to nije moguće, da takve usluge ne pružaju,

8. Sva oprema i sredstva za rad, radne površine, naročito oni koji se neposredno koriste na korisniku (češljevi, peškiri, makaze, kreveti, instrumenti u kozmetičkim salonima, itd) moraju biti obavezno dezinfikovani nakon svake upotrebe. Po mogućstvu koristiti jednokratnu papirnu ili plastičnu galanteriju, a ukoliko se koristi galanterija od tkanine (peškir, zaštitni ogrtači za korisnike i sl.) obavezno ih koristiti samo za jednog korisnika,

9. Otpadni materijal koji nastane u radu salona pokupiti i staviti u jednu kesu za đubre koju treba dobro zavezati, pa staviti u još jednu kesu i odložiti na za to predviđeno mesto,

10. Upotrebljene peškire i drugu tekstilnu galanteriju odložiti u posebno određenu kesu, te ih na kraju radnog dana oprati u mašini za veš sa korišćenjem praška za veš na visokoj temperaturi,

11. Korišćenje zajedničkih, pomoćnih prostorija, kao što su kafe kuhinje, sobe za presvlačenje, tuš kabine, kupatila, WC i sl. moguće je samo ukoliko postoji mogućnost da se nakon svakog pojedinačnog korišćenja izvrši dezinfekcija te prostorije. 

12. Radne površine, stolice i stolovi koji se ne koriste često moraju se dezinfikovati minimum jednom u toku radnog dana,

13. Ceo prostor salona, sa svim pratećim prostorijama mora svakodnevno biti dezinfikovan nakon završetka rada salona,

14. U slučaju sumnje da neko od zaposlenih ima simptome zarazne bolesti COVID-19, (povišena temperatura i jedan od znakova i simptoma - kašalj, kratkoća daha i otežano disanje) odgovorno lice salona dužno je da, bez odlaganja udalji zaposlenog iz prostorija salona, sa preporukom da se odmah javi nadležnom domu zdravlja - COVID ambulanti,

15. U slučaju sumnje da neko od korisnika usluga ima simptome zarazne bolesti COVID-19, (povišena temperatura i jedan od znakova i simptoma - kašalj, kratkoća daha i otežano disanje), zaposleni i/ili odgovorno lice salona dužni su da upozore korisnika i da ga zamole da napusti prostorije salona, sa preporukom da se odmah javi nadležnom domu zdravlja - COVID ambulanti.

E-VRTICPU ,,Naša radost“ Kovin obaveštava roditelje da će usluga elektronske prijave dece u PU  „Naša radost“ Kovin biti aktivna od 04.05.2020. godine. Na taj način pratiće zvaničan konkurs za upis dece u PU „Naša radost“ Kovin za radnu 2020/2021 godinu koji traje do 31.05.2020. godine.

Usluga je dostupna na Portalu eUprava svim registrovanim korisnicima i prilikom korišćenja ove elektronske usluge automatski se pribavljaju neophodni podaci iz matične knjige rođenih, Centralnog registra obaveznog socijalnog osiguranja i evidencije prebivališta, tako da roditelji ne moraju da dostavljaju ni jedan dokument prilikom upisa deteta, niti da odlaze ni na jedan šalter.

Za decu samohranih roditelja, decu žrtava nasilja u porodici, decu sa smetnjama u psihofizičkom razvoju ili decu iz porodica koje koriste neki oblik socijalne zaštite predškolska ustanova je u mogućnosti da prihvati prijavu elektronskim putem, ali je potrebno da roditelji podnesu relevantnu dokumentaciju kojom dokazuju navedeni status. U skladu sa trenutnom epidemiološkom situacijom, roditeljima je omogućeno da elektronskim putem dostave ovu dokumentaciju, kako ne bi dolazili lično u predškolsku ustanovu.

O načinu i datumu reupisa za decu koja već pohađaju predškolsku ustanovu „Naša radost“ Kovin roditelji će biti blagovremeno obavešteni od strane vaspitačica kao i zvaničnim obaveštenjem na sajtu ustanove.

Sve informacije u vezi sa upisom i radom PU ,,Naša radost“ Kovin dostupne su na sajtu https://nasa-radost-kovin.org.rs/

viruscoronaDirektorka Doma zdravlja Kovin potvrdila nam je danas da je još 1 osoba u Kovinu pozitivna na COVID-19. Do sada su 2 osobe zaražene u našoj opštini, a 141 je u samoizolaciji.
Kovid ambulante u Južnobanatskom okrugu danas su testirale 20 pacijenata, čiji simptomi odgovaraju definiciji prisustva virusa Covid-19. Takođe, kontrolno su urađena i tri testa za zdravstvene radnike i pripadnike pogranične policije u Beloj Crkvi, prenosi portal eVrsac.rs
Statistika osoba sa Covid-19 po gradovima i opštinama Južnobanatskog okruga:

    Pančevo 40
    Vršac 31
    Alibunar 7
    Bela Crkva 6
    Plandište 1
    Kovin 2
    Kovačica 3 (1)
    Opovo 0
U Južnobanatskom okrugu, na dan 10. april 2020. godine, u samoizolaciji se nalazi 2.056 osoba, pokazuju podaci Ministarstva zdravlja. Statistika po gradovima i opštinama Južnobanatskog okruga:

   Pančevo 910
   Vršac 441
    Alibunar 139
    Bela Crkva 161
    Plandište 54
    Kovačica 170
    Kovin 141
    Opovo 40
Prema najnovijim podacima virusom korona u Srbiji je zaraženo još 238 osoba, pa se ukupan broj zaraženih popeo na 3.105. Još pet osoba je preminulo od kovida 19. Ukupno je od posledica virusa preminuo 71 pacijent. Od 17 h na snazi je najduža zabrana kretanja koja će trajati do ponedeljka u 5h . Molimo sugrađane da se pridržavaju propisanih mera i da ostanu kod kuće!

521289ed4ae90519ecbe7129a9121af6 XLŠtab za vanredne situacije za teritoriju opštine Kovin doneo je danas Naredbu i preporuku broj 217-20/2020-I, kojom se, između ostalog, zabranjuje izlazak građanima vikendom, u skladu sa najnovijim merama republičkog Kriznog štaba. Ograničava se radno vreme trgovinskih objekata, a privremenom organu opštine Kovin preporučeno je da donese odluku o obustavi naplate troškova boravka dece u PU ,,Naša radost“ Kovin.

Na današnjoj telefonskoj sednici Opštinski štab doneo je sledeće naredbe i preporuke:

Zabranjuje se izlazak svim licima van stanova, prostorija i objekata za stanovanje u stambenim zgradama i izvan domaćinstva u vremenu od 17h do 5h, kao i od 13h subotom do 5h ponedeljkom.

Izuzetno je dozvoljeno izvođenje kućnih ljubimaca u periodu od 23h do 1h narednog dana, kao i DOGSWALIKINGnedeljom u periodu od 8h do 10h u trajanju od 20 minuta, najviše 200 metara udaljenosti od mesta prebivališta, odnosno boravišta.

Ograničava se radno vreme trgovinskih objekata: ponedeljak-petak od 7h do 15h; subota od 8h do 12h; nedelja-neradni dan.

Dozvoljava se rad subotom od 4h do 7h isključivo maloprodajnim objektima koji se nalaze na spisku objekata koji su otvoreni za lica starija od 65 godina.

Zabranjuje se kretanje u svim parkovima i javnim površinama namenjenim za rekreaciju i sport.

Prilikom održavanja sahrana zabranjuje se prisustvo više od 10 lica, uz obavezno poštovanje međusobne udaljenosti prisutnih od 2 metra.

Dezinfekciona sredstva u količini od 20 litara, upravnici zgrada mogu jednom nedeljno preuzimati u Vatrogasnom domu, s tim da su u obavezi da obezbede odgovarajuće kanistere.

Preporučuje se privremenom organu opštine Kovin da donese odluku o obustavi naplate troškova boravka dece u PU ,,Naša radost“ Kovin počev od 16.marta, pa do uspostavljanja vaspitno-obrazovnog procesa.

https://www.kovin.org.rs/gradjani-meni/eobrasci/sh-b-z-v-nr-dn-si-u-ci-covid-19

kovin piajcaVlada RS donela je nove mere u cilju da daljeg sprečavanja korona virusa, a jedna od njih je obustava rada pijaca na otvorenom i zatvorenom prostoru. S tim u vezi, JKP ,,Kovinski komunalac“ koje upravlja pijacama na teritoriji opštine Kovin, izdalo je saopštenje da sve pijace prestaju sa radom do daljnjeg.

Na osnovu dogovora sa zakupcima tezgi-prodavcima sa pijace, a uz saglasnost OU Kovin, omogućeno je da svi gradjani putem telefona u prilogu mogu poručiti robu koju ce im prodavci dostaviti na kućnu adresu. Iz JKP ,,Kovinski komunalac“ obaveštavaju da će spisak svakodnevno ažurirati ukoliko za to bude potrebe (prijava novih prodavaca).  Mole se svi zakupci tezgi na pijacama sa teritorije opštine Kovin da se jave na brojeve telefona: 064/867-2528 Ivan Boškov i 064/167-8381 Olgica Poštić, radi dogovora funkcionisanja u narednom periodu. Spisak prodavaca: 


1.Đorđević Snežana -Piletina 0616427569
2.Dragojlović Zoran -pečurke, jaja 0642847103
3.Vuković Vesna - zeleniš 0692069930
4.Romanov Vesna - polj.proizvodi 0646801023
5.Talijan Zoran -polj.proizvodi 0641443156
6.Stefanović Mišel -polj.proizvodi 0603744951
7.Dinić Miodrag -polj.proizvodi 0605801705
8.Milojević Bojan -polj.proizvodi 0604488096
9.Ilić Vesna - polj.proizvodi 0694385930
10.Vulović Vasilije - polj.proizvodi 0637791496
11.Nikolić Sava - polj.proizvodi 0628143912
12.Jović Dragan -polj.proizvodi 013742417
13.Kovačević Željko -polj.proizvodi 0638365366
14.Ignjatović Novica -polj.proizvodi 0603755145
15.Banjai Zoltan -polj.proizvodi 0649460227
16.Abraham Ester -polj.proizvodi 0604158382
17.Rezač Branislav -mlečni proizvodi 0637830721

NOVE MERE VLADE RS U BORBI PROTIV KORONA VIRUSA

subota, 28 mart 2020 18:52 Objavljeno u DRUŠTVO

kovin piajca

Kako se Srbija nalazi u jeku borbe sa zaraznom bolešću izazvanom virusom COVID-19, na današnjoj sednici Vlade RS, preporučeno je da se sve pijace, na otvorenom i zatvorenom prostoru, zatvore do daljnjeg. Na osnovu naredbe, direktor JKP "Kovinski Komunalac", doneo je Odluku da sve pijace na teritoriji opštine Kovin prestaju sa radom od nedelje 29. marta 2020.god. O svim daljim aktivnostima, javnost će biti blagovremeno obaveštena. 

Pored zatvaranja pijaca, Vlada RS odlučila je da se mere samoizolacije produže sa 14 na 28 dana, uvedena je zabrana kretanja od 15h. Vodeći se mišljenjem struke, Vlada RS odlučila je da povuče odluku o dozvoljenoj šetnji kućnih ljubimaca u trajanju od 20 minuta između 20 i 21h.

radiobus 2005 - 2014

Vrh Desktop version